„Żydzi wszy”! Korespondent TVP z Berlina „pozdrowił” kandydata opozycji do Senatu antysemickim plakatem!

Korespondent telewizji publicznej w Berlinie Cezary Gmyz opublikował w piątek wieczorem na Twitterze wpis dedykowany kandydującemu z okręgu 100 do Senatu Stanisławowi Gawłowskiemu. Zamieścił w nim antysemicki nazistowski plakat propagandowy z napisem „Żydzi wszy”.

Szczególne znaczenie ma fakt, że grafika zamieszczona przez Gmyza to fragment propagandowego plakatu niemieckiego „Żydzi wszy tyfus plamisty”, który był rozwieszany w okupowanej przez Hitlera Polsce od marca 1941 roku. Jego zadaniem było wywołanie nienawiści wobec Żydów u polskich katolików.

Nie jest to pierwszy tego typu występ polityków obozu władzy. 10 kwietnia 2019 roku senator PiS Grzegorz Bierecki, przemawiając w Białej Podlaskiej podczas uroczystości rocznicy katastrofy smoleńskiej, zapowiedział, że proces „oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej” będzie doprowadzony do końca. Wypowiedź ta wywołała oburzenie polityków opozycji i internautów. Biereckiego nie spotkały jednak żadne konsekwencje ze strony władz PiS.

Komentarze

Czytaj także:  Politycy PiS: Polska jako pierwszy kraj na świecie ma skuteczny lek na koronawirusa
Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.