Aż 90 proc. Polaków jest zdania, że w ostatnim czasie bardzo podrożała żywność. Wyniki takie przynosi sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” w dniach 22-23 stycznia 2020 roku na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Z badania wynika, że grupą, która najbardziej odczuwa podwyżki cen żywności i innych artykułów, są między innymi emeryci. Respondenci ośrodka powyżej 60. roku życia zostali spytani, jak mocno odczuwają zmiany cen. 29 proc. odpowiedziało, że odczuwa je „bardzo silnie”, 54 proc. – że „raczej silnie”, zaś 14 proc., że „raczej mało”. Zaledwie 1 proc. uczestników sondażu w tej grupie wiekowej stwierdziło, że idące w górę ceny odczuwa „bardzo mało”.

– To straszne, w jakim tempie rosną ceny w sklepach. Wolałabym, żeby nie było trzynastej emerytury, a ktoś w zamian zapanował i przystopował te podwyżki. Idę do sklepu i zastanawiam się, co zdrożało od wczoraj – powiedziała „Super Expressowi” 74-letnia Irena Brzost z Siedlec. I podała konkretne przykłady. – Na przykład masło zdrożało o pięćdziesiąt procent. Wędliny i mięso również poszły bardzo w górę. Wzrost cen szczególnie artykułów żywnościowych trafia w nasze biedne emeryckie kieszenie. Żyje się coraz gorzej, bo więcej wydajemy na utrzymanie – dodała.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę