10-latek zamordował matkę. Nie chciała kupić mu okularów VR
fot. Pixabay

Pewien 10-latek dopuścił się zabójstwa, które wstrząsnęło całymi Stanami Zjednoczonymi. Dziecko strzeliło do własnej matki, która odmówiła kupienia mu gadżetu z platformy Amazon. Teraz oskarżony poprosił o opuszczenie kaucji, bez czego nie może opuścić aresztu.

REKLAMA

O sprawie informuje ABC7. Do dramatu doszło w Wisconsin, gdzie sędzia przesłuchała 10-latka. Chłopiec usłyszał zarzut zabójstwa pierwszego stopnia. Chodziło o fakt, że strzelił swojej matce w twarz.

Śledczy ustalili, że motywem zabójstwa był kobiety był całkowicie niezrozumiała sytuacja. Okazało się, że chłopiec strzelił do matki, ponieważ ta odmówiła mu kupienia gogli wirtualnej rzeczywistości na popularnej platformie Amazon.

REKLAMA

Choć chłopiec został przesłuchany przed sądem dla nieletnich, ostatecznie będzie sądzony jako dorosła osoba. 10-latek został doprowadzony na miejsce w koszulce wydanej mu przez areszt.

10-latek może opuścić areszt wyłącznie pod warunkiem uiszczenia kaucji. Jej wysokość została wyznaczona na 50 tysięcy dolarów. Dziecka nie stać na zapłacenie takich pieniędzy, w związku z czym pełnomocniczka oskarżonego Angela Cunningham zwróciła się z prośbą o obniżenie tej kwoty.

REKLAMA