Przedstawiciele szpitala Gregorio Maranón w stolicy Hiszpanii przekazali bardzo radosną nowinę. Walkę z chorobą COVID-19 wygrała 104-letnia pacjentka, którą lekarze uznali za zdrową.

104-letnia Elena trafiła do szpitala z powodu zapalenia płuc oraz innych powikłań, które uwidoczniły się u niej po zakażeniu się koronawirusem SARS-CoV-2. Przez dwa pełne tygodnie kobieta przebywała na oddziale intensywnej terapii.

Po tych 14 dniach nastąpiło coś, czego mało kto mógł się spodziewać. Władze placówki przekazały, że kobieta została uznana za zdrową, a jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Cytowani przez Rzeczpospolitą lekarze ze szpitala Gregorio Maranón zdradzili, że pomimo sędziwego wieku kobieta odznacza się wysokim poziomem odporności.

To pełen nadziei przypadek podczas drugiej fali epidemii. Zaawansowany wiek jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka u zakażonych pacjentów. Elena w zeszłym roku pokonała już zakażenie wirusem grypy A, a w tym roku pokonała zapalenie płuc w wyniku zakażenia COVID-19 – powiedział dr Álvaro Alejandre de Ona, który opiekował się kobietą.

Najstarszą wyleczoną z COVID-19 kobietą na świecie jest 113-letnia Maria Branyas Morera z katalońskiej miejscowości Olot.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę