Zbiorowy gwałt na Polach Marsowych pod Wieżą Eiffla. Meksykanka zgwałcona w centrum Paryża
fot. Pixabay

Dla 27-letniej Meksykanki miała to być zapewne jedyna w swoim rodzaju europejska przygoda. Skończyło się niestety inaczej – traumą na całe życie. Kobieta spakowała walizki i wyruszyła do Paryża, aby na własne oczy ujrzeć słynną Wieżę Eiffla. Z początku była pewnie w pozytywnym szoku, ale zachwyt przerwały brutalne realia okolicy. Podczas nocnego spaceru u stóp stalowej wieży, kobieta została zaczepiona przez pięciu mężczyzna, a następnie brutalnie zgwałcona.

Kilka dni temu informowaliśmy o podobnej sytuacji, do której doszło w centrum Berlina w Niemczech. Wówczas również zbiorowo zgwałcona została 27-letnia kobieta – na oczach jej pobitego partnera. Sytuacja powtórzyła się w tym razem w stolicy Francji, o czym informują lokalne i brytyjskie media.

27-letnia turystka z Meksyku przyjechała do Paryża, aby zwiedzić słynną na cały świat Wieżę Eiffla. W nocy z 26 na 27 lipca kobieta spacerowała na Polu Marsowym – parku u podnóży wieży w samym centrum stolicy Francji. Tam Meksykanka została napadnięta i brutalnie zgwałcona przez pięciu mężczyzn.

27-latka z Meksyku zbiorowo zgwałcona w samym centrum Paryża. Policja zatrzymała podejrzanych, żeby za chwilę ich wypuścić…

Na szczęście kobieta przeżyła, jednak sprawę zgłosiła dopiero 31 lipca. Wcześniej zgłosiła gwałt, jednak zamierzała czym prędzej opuścić Francję bez składania skargi. W czasie wizyty na komisariacie z 27-latką byli przedstawiciele Ambasady Meksyku we Francji. Dyplomaci z kraju kobiety zaangażowali się w wyjaśnianie tego przerażającego zdarzenia.

Francuska policja również zareagowała. Śledczym udało się wytropić i aresztować dwóch z pięciu podejrzanych o dokonanie gwałtu na 27-latce. Na tym jednak koniec – mężczyźni nie przyznali się do winy i zostali wypuszczeni z aresztu. Prokuratorzy przekazali w oświadczeniu, że „na obecnym etapie śledztwa areszty policyjne zostały zniesione” – donosi „Super Express”, powołując się na lokalne media.

Okoliczni mieszkańcy i społeczeństwo francuskie jest poruszone sytuacją. Istotny brak bezpieczeństwa w samym centrum stolicy budzi obawy, m.in. ze względu na przyszłoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie, które mają się odbywać w okolicy Wieży Eiffla. Członkowie społeczności chcą, aby Pola Marsowe były na noc zamykane – tak, jak inne paryskie parki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę