Florence „Flo” Meiler z USA to prawdziwa z gwiazda 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters odbywających się w Toruniu. Kobieta biega, uprawia trójskok, a ponadto ma na koncie 26 rekordów świata w różnych konkurencjach. 84-letnia sportsmenka zgłosiła się do startu w aż ośmiu konkurencjach.

Prawo uczestnictwa w turnieju mają osoby, które ukończyły 35 lat. Jak powiedział portalowi tvn24.pl Wacław Krankowski, prezes Polskiego Związku Polskiej Lekkoatletyki Masters, do startu zgłosiło się 4350 zawodników, w tym 102-letnia Man Kaur z Indii oraz 96-letni Zbigniew Preisner z Polski.

Florence Meiler podkreśla, że jej ulubionymi dyscyplinami są bieg przez płotki oraz skok o tyczce.

– To wyzwanie, naprawdę trzeba nad tym popracować. Musisz mieć silne górne partie, a do tego dobry refleks – mówi Amerykanka.

Meiler wyjaśnia, że zazwyczaj trenuje pięć dni w tygodniu.

– Kiedy zdecydowałam się na start w mistrzostwach świata, trenowałam sześć dni w tygodniu, ponieważ chciałam, by moje ciało było w formie – tłumaczy zawodniczka.

– Poważnie podchodzi do tego, co robi – ujawnia Emmaline Berg, trenerka kobiety, i dodaje: – Przychodzi wcześnie, żeby mieć pewność, że zdąży odpowiednio się rozgrzać. Wraca do domu i  tam się rozciąga.

Florence „Flo” Meiler jest przyzwyczajona do ciężkiej pracy, ponieważ dorastała na farmie mleczarskiej, gdzie karmiła bydło i grabiła siano. Sport towarzyszył jej przez całe życie – w latach szkolnych chodziła do klasy tanecznej i grała w koszykówkę.

Mistrzostwa w Toruniu zakończą się w sobotę 30 marca. Do piątku amerykańska sportsmenka zdobyła złoty medal w skoku wzwyż i dwa srebrne medale – w trójskoku i skoku w dal.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat