Adam Niedzielski
Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji pandemicznej. Prognozy nie są zbyt optymistyczne i zakładają, że konieczne będzie przeszacowanie szacunków.

Szef resortu zdrowia powiedział, że prognozy, które Ministerstwo Zdrowia zakładało jakiś czas temu nie sprawdziły się. Pod koniec miesiąca notuje się więcej zakażeń, niż szacowano kilka tygodni temu.

– Jesteśmy już na poziomie przekraczającym 5 tys. zakażeń jeśli chodzi o średnią dzienną. To była wielkość, którą pierwotnie w prognozie zakładaliśmy na koniec października. Jesteśmy w ostatnim tygodniu października, ale spodziewaliśmy się, że te 5 tys. zostanie osiągnięte raczej pod koniec tego tygodnia – powiedział Niedzielski.

Niedzielski dodał, że resort dokona koniecznych korekt. – Dynamika po poprzednim tygodniu niewiele się zmniejszyła. Tydzień do tygodnia jest ona bliska 60 proc. Wszystkie te elementy wskazują, że prognoza, którą pierwotnie przedstawialiśmy, która mówiła, że na koniec listopada będziemy mieli zakażenia z przedziału 7-15 tys., a na koniec grudnia 7-12 tys., ta prognoza wymaga przeszacowania – ocenił.

– Na bieżąco reagujemy na zapotrzebowanie co do infrastruktury, zarówno łóżek szpitalnych, jak i respiratorów. Aktualnie dla pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych SARS-CoV-2 przeznaczonych jest blisko 10 tys. łóżek – zakończył Niedzielski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę