Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha zapewnił w Radiu ZET, że mimo kolejnego już w ostatnich dniach rekordowego przyrostu dobowego zakażeń na COVID-19 prezydent Andrzej Duda panuje nad sytuacją i „trzyma rękę na pulsie”.

Mucha wypowiedział te słowa spytany o ewentualne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem opozycji w sprawie pandemii.

– Oczywiście, pan prezydent trzyma rękę na pulsie – oświadczył Mucha, zaznaczając, że przedstawiciele Kancelarii Prezydenta oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego przez cały czas uczestniczą w pracach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Jednocześnie zastępca szefa KP sceptycznie odniósł się do propozycji udziału polityków opozycji w posiedzeniu RBN, co – zdaniem dziennikarza Radia ZET – pozwoliłoby „zbudować wspólny front” do walki z epidemią.

– Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym prezydenta, więc to prezydent decyduje, czy ma potrzebę zwoływania RBN w takiej formule – powiedział. Dodał, że „takiej okoliczności na przyszłość nie wyklucza”.

Jak jednak stwierdził, „opozycja jest też na bieżąco informowana, czy to w Sejmie, czy w formule także współpracy z administracją rządową”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę