Pixabay.com

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Trute w Małopolsce. Dwóch nastolatków w wieku 12 i 13 lat jechali wspólnie hulajnogą elektryczną i wjechali nią pod samochód. Z ciężkimi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Wypadek miał miejsce w ostatni piątek w godzinach wieczornych. Policja ustaliła, że jadący na jednej hulajnodze nastolatkowie wyjeżdżali z drogi podporządkowanej, po czym zderzyli się z samochodem marki Peugeot Boxer.

W wyniku wypadki nastolatkowie doznali ciężkich obrażeń. Jeden z chłopców został zabrany do szpitala w Krakowie karetką, zaś drugi śmigłowcem LPR. Wykazano, że 24-letni kierujący peugeotem był trzeźwy.

Warto przypomnieć, że w maju tego roku uregulowana została kwestia niezwykle popularnych w ostatnim czasie w Polsce hulajnóg elektrycznych. Przepisy dokładnie wskazują formy, w jakiej można korzystać z tych urządzeń.

Chcąc kierować hulajnogę elektryczną w wieku od 10 do 18 lat niezbędne jest posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Co więcej, zabroniona jest jazda w dwie osoby.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę