Lionel Messi swoim talentem i umiejętnościami na murawie zachwyca także w tym sezonie. Barcelona jednak musi się liczyć z tym, że gwiazda futbolu kończy niedługo 32 lata, a za kilka lat zakończy karierę. Stąd pewnie pojawił się pomysł na wygenerowanie Messiego 2.0, czyli sklonowanie genialnego napastnika.

Specjalista w dziedzinie genetyki Arcadi Navarro w rozmowie z hiszpańską gazetą sportową „Mundo Deportivo” zapewnił, że jest szansa na to szansa. Ekspert nie ma wątpliwości, że dzięki możliwościom, jakie daje współcześnie nauka i technologia, udałoby się stworzyć „bliźniaka” zawodnika Barcelony.

Naukowiec stwierdził, że taka osoba mogłaby być bardzo podobna do piłkarza z Argentyny.

Navarro nie ma wątpliwości, że istota powstała na zasadzie klonowania posiadałaby wybitny piłkarski talent, taki jak Lionel Messi, ale niekoniecznie musiałaby stać się jego identyczną wersją. Ważne są bowiem przeżycia, których doświadcza dany człowiek.

 – Ta osoba może mieć taki sam potencjał jak Messi, ale Argentyńczyk nie jest tym, kim jest tylko ze względu na warunki genetyczne. Istotne jest także to, co przeżył do tej pory, jego wykształcenie, pobyt w La Masii, leczenie, które otrzymał. Genetyka daje nam potencjał, a reszta należy do nas – podkreślił Navarro w rozmowie z „Mundo Deportivo”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat