Przygotowaniem korespondencyjnych wyborów prezydenckich zajmują się dwie publiczne spółki: Poczta Polska oraz Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Z uwagi na konieczność wydrukowania i dostarczenia w krótkim czasie aż 30 milionów pakietów wyborczych część zleceń została przekazana prywatnym podwykonawcom.

Czy głosowanie korespondencyjne w dobie pandemii będzie całkowicie bezpieczne, jak zapewniają politycy partii rządzącej? Portal tvn24.pl poinformował właśnie, że pracownik firmy EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego, która na zlecenie Poczty Polskiej zajmuje się kompletowaniem pakietów wyborczych, jest zakażony koronawirusem. Informacja została potwierdzona przez sanepid.

„28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu”, oświadczył w czwartek zarząd EDC Expert Direct Communication.

„Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników”, zadeklarował zarząd firmy z Piotrkowa Trybunalskiego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!