Biden przyleci do Polski dzień później. Zmiana planów wizyty prezydenta USA w Polsce
fot. screen Twitter

Administracja Joe Bidena zmieniła plany w kwestii wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Początkowo planowano, że przywódca supermocarstwa przyleci do naszego kraju w poniedziałek. Wiadomo już jednak, że harmonogram wizyty w Warszawie zmienił się, a Biden dotrze do Polski później, niż pierwotnie planowano. Pojawiła się również informacja o tym, gdzie i o której godzinie prezydent USA przemówi do Polaków.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyleci do polski na kilka dni przed rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego ub. r. Początkowo przywódca miał wylądować w Polsce w poniedziałek, jednak niedawno Kancelaria Prezydenta RP poinformowała o nagłej zmianie planów wizyty. Joe Biden przyleci do Warszawy nie w poniedziałek 20 lutego, ale we wtorek 21 lutego – przekazał „Fakt”.

Joe Biden przyleci do Polski później niż planowano. W harmonogramie wizyty znalazło się przemówienie oraz spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przed wieczorem we wtorek zaplanowano przemówienie Bidena w Arkadach Kubickiego, w ogrodach Zamku Królewskiego. Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosi odezwę do Polaków planowo o godz. 17:30. Biden zapewne zwróci się także do Ukraińców, którzy obecnie mieszkają w Polsce.

46. prezydent USA będzie gościł w Polsce niecałe dwa dni – pozostanie w naszym kraju do środy. W międzyczasie zaplanowano spotkanie Bidena z prezydentem Andrzejem Dudą. Przywódcy odbędą wspólną rozmowę w Pałacu Prezydenckim. Poza tym prezydent USA weźmie udział w Nadzwyczajnym Szczycie Dziewiątki Bukaresztańskiej NATO.

To już drugi raz, kiedy prezydent Joe Biden odwiedza Polskę. Poprzednia wizyta 46. Przywódcy USA miała miejsce w ubiegłym roku – a dokładnie w marcu, ok. miesiąc po wybuchu wojny na Ukrainie. Wówczas prezydent USA spotkał się m.in. z Ukraińcami na Stadionie Narodowym oraz ze stacjonującymi w Polsce amerykańskimi żołnierzami w Rzeszowie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę