Bijatyka na cmentarzu. W ruch poszły maczety i kilofy [WIDEO]

Cmentarz
Fot. The Independent YouTube

Do niecodziennego incydentu doszło na jednym z cmentarzy w południowej Walii. W bójkę wdały się dwie rodziny, które do walki używały maczet, młotków, łopat i kilofów. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę w jednym z samochodów.

REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce na cmentarzu Morriston w miejscowości Swansea w południowej Walii. Na nagraniu z samochodu widać, jak jeden z mężczyzn biegnie do drzwi od strony auta, a w tle dochodzi do stłuczki dwóch innych aut.

Po krótkim pościgu z pojazdów wysiadły osoby i doszło do regularnej bijatyki. W kilku momentach nagrania widać było krew. Zaniepokojeni bójką uczestnicy uroczystości pogrzebowych wezwali policję.

Po kilku minutach na miejscu byli już obecni uzbrojeni funkcjonariusze, którzy zatrzymali uczestników bójki. Poważnie ranne zostały dwie osoby, a jeden nastolatek został dźgnięty nożem, przez co został zabrany do szpitala.

REKLAMA

Sędzia ze Swansea Crown Court wydając wyrok w tej sprawie, powiedział, że fakt, iż uczestnicy zdarzenie mieli broń, nie było przypadkowe. Bójka była zaplanowana, a maczety, młotki i łopaty były w pojazdach wszystkich uczestników. Uczestnicy bójki, łącznie osiem osób zostało skazanych na wyroki od 16 miesięcy do dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności za wywołanie bójki, zakłócenie porządku oraz posiadanie niebezpiecznej broni.