Policja zatrzymała 39-latka, który znęcał się nad swoją rodziną w Dubience
fot. Twitter | @Policja_KSP

Kilka lat trwał horror rodziny z gminy Dubienka w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie. 39-letni ojciec przez cały ten czas okrutnie znęcał się nad swoją rodziną i zwierzętami domowymi. Finał ich cierpień miał miejsce całkiem niedawno, kiedy policja zatrzymała oprawcę. 39-letniemu mężczyźnie grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lubelszczyzny interweniowali na jednej z posesji w małej gminie Dubienka. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o awanturze domowej, którą wywołał 39-letni mężczyzna – ojciec rodziny. Napastnik fizycznie zaatakował najbliższych, a potem trzymając w dłoni nóż groził żonie pozbawieniem życia. Nie oszczędził nawet zwierząt domowych. Mieszkającego na posesji kota potraktował wrzątkiem!

Jak podaje „Lublin112.pl” – to był zaledwie wierzchołek góry cierpień, jakie przez lata znosiła tamtejsza rodzina. 39-latek miał znęcać się nad nimi od lat. Ofiarami wyrodnego ojca padała jego żona i czwórka ich dzieci. Mężczyzna miał dopuszczać się względem nich przemocy, zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Awantury w wykonaniu 39-latka miały bardzo okrutny przebieg. Kiedy się zdenerwował, utrudniał domownikom spożywanie posiłków, a nawet korzystanie z łazienki.

Horror rodziny z Lubelszczyzny trwał latami. 39-latek znęcał się nad żoną i dziećmi, czasem odmawiał im nawet jedzenia i korzystania z łazienki!

Dopiero interwencja policji zakończyła horror. Czeka ich chwila ulgi, gdyż oprawca najprawdopodobniej trafi do więzienia na kilka lat. Obecnie przebywa w celi na podstawie decyzji sądu o tymczasowym areszcie.

Mężczyzna otrzymał zarzuty znęcania się nad rodziną oraz znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Wobec rodziny zastosowano również procedurę tzw. „Niebieskiej Karty”, która ma przeciwdziałać przemocy rodzinnej.

39-latek oczekuje w celi na proces i wyrok sądu. Może trafić do więzienia nawet na pięć lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę