Wiceprezes PiS Joachim Brudziński skomentował krytykę, jaka spadła na ojca Tadeusza Rydzyka po jego wypowiedzi dotyczącej przestępstw seksualnych popełnianych przez księży.

Podczas niedzielnych uroczystości 29. urodzin Radia Maryja toruński redemptorysta bronił pedofilii w Kościele i stwierdził, że molestowanie seksualne dzieci przez kapłanów nie może być potępiane. – Ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? – mówił, podkreślając, że publikacje i filmy ujawniające pedofilię wśród duchownych to oszczerstwa.

Po fali krytyki ze strony polityków i hierarchów Kościoła o. Rydzyk przeprosił we wtorek za swoje słowa. „Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało”, napisał w oświadczeniu.

W obronę dyrektora Radia Maryja wziął natomiast Brudziński. Eurodeputowany partii rządzącej oświadczył na Twitterze, że osoby krytykujące o. Rydzyka mają „usta wykrzywione nienawiścią”. Wiceprezes partii Jarosława Kaczyńskiego oczekuje od nich przeproszenia redemptorysty.

„Czy tych którzy tak nienawistnie i wulgarnie atakują kościół, w tym również Ojca Tadeusza Rydzyka, byłoby stać, aby z ich wykrzywionych nienawiścią ust padły słowa przeprosin?”, napisał Brudziński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!