Bruksela cofa się przed rolnikami? „Zielony Ład do kosza”

Rolnicy protestują w Warszawie. Zielony Ład ma zostać zniesiony
fot. MOs810
Creative Commons Attribution 4.0

Komisja Europejska wyjdzie naprzeciw żądaniom protestujących w całej Unii Europejskiej rolnikom? Jak przekazał korespondent „Polsat News” w Brukseli Andrzej Wyrwiński – komisarz Janusz Wojciechowski potwierdził, że Zielony Ład jego zdaniem „trafi do kosza”. Wojciechowski miał przygotować pakiet zmian, które wejdą w życie w UE w ciągu kilku tygodni. Będzie przełom?

REKLAMA

Jako pierwsze informację przekazała stacja RMF FM. Komisarz Janusz Wojciechowski ma przedstawić szczegóły pakietu w czwartek w polskim Sejmie.

Na razie nic nie jest pewne, bo – jak podkreśla korespondent stacji – projekty musza zostać wpierw zaakceptowane przez Komisję Europejską i Parlament Europejski. „Jak przekonuje w rozmowie z Polsat News Janusz Wojciechowski ma wstępne pozytywne sygnały zarówno z PE, a także od stolic, że ten pakiet zmian zostanie zaakceptowany” – stwierdził jednak Wyrwiński.

REKLAMA

Protest rolników w Warszawie. Traktory zatrzymane przed stolicą, rolnicy protestują „na piechotę”

Optymistyczne dla rolników wiadomości z Brukseli nadchodzą w czasie, kiedy w Warszawie odbywa się kolejny, liczny protest polskich gospodarzy. Rolnicy mieli dziś przyjechać do Warszawy na traktorach i innych maszynach rolniczych, jednak przejazd dziesiątek pojazdów zablokowały „na rogatkach” Warszawy lokalne służby.

Rolnicy weszli więc na ulice Warszawy pieszo. Protest odbywa się dzisiaj m.in. przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Zrzeszenie rolników zdecydowało się wznowić protesty po fiasku ostatnich negocjacji ze stroną rządową. Postulaty nadal są takie same – tj. ograniczenie masowego napływu płodów rolnych i żywności z Ukrainy a także, co jest uniwersalnym postulatem rolników w całej Europie, wycofanie się Unii z „Zielonego Ładu”.

REKLAMA

Podziel się: