Były żołnierz strzelał z balkonu do ludzi. Na koniec popełnił samobójstwo

Żołnierz
Fot. Twitter | RuptlyNews

Wstrząsające sceny wydarzyły się w gruzińskim mieście Sagaredżo. Były żołnierz tamtejszej armii zaczął strzelać ze swojego balkonu w kierunku grupy ludzi, w wyniku czego śmierć poniosło pięć osób, a pięć kolejnych jest rannych. Sprawca popełnił samobójstwo.

REKLAMA

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątkowy poranek w mieście Sagaredżo na wschód od Tbilisi. Gruzińskie media podały, że mężczyzna zaczął strzelać bo grupy ludzi z karabinu automatycznego z balkonu swojego mieszkania na trzecim piętrze bloku.

Strzały doprowadziły do śmierci pięciu osób, w tym czterech sąsiadów i jego policja. 38-letni funkcjonariusz zmarł w drodze do szpitala. Pięć kolejnych osób miało nieco więcej szczęścia i doznało jedynie obrażeń.

REKLAMA

Po dotarciu na miejsce zdarzenia służb bezpieczeństwa, napastnik popełnił samobójstwo przy użyciu broni palnej. Dodano, że funkcjonariusze musieli dokonać przeszukania całego terenu po odkryciu zawleczek od granatów ręcznych.

Sprawcą był 49-letni Nodar Atuashvili – były żołnierz armii gruzińskiej, który służył w latach 2006-2021, m.in. w Afganistanie. Wcześniej dorosły syn mężczyzny uciekł z domu po tym, jak jego ojciec nagle zaczął strzelać.