Cejrowski: Prezydent jest albo durny, albo nasłany, albo to resortowe dziecko!

REKLAMA

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski nie może wybaczyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie zawetowania w lipcu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, a tym samym zablokowania reformy wymiaru sprawiedliwości przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość.

Cejrowski uznaje, że skoro Duda obiecywał współpracę z obozem rządzącym, a teraz tego nie dotrzymuje, to znaczy, że wystawił do wiatru tych, którzy na niego głosowali. – Mam już podejrzenia, że Duda albo durny albo nasłany albo resortowe dziecko. (…) W kampanii wyborczej startował z PiS-u, a obecnie się dystansuje od PiS-u, czyli oszukał swoich wyborców. Oni głosowali na gościa, który razem z PiS-em będzie współpracował, więc nie podoba mi się, że on się dystansuje i jest bardziej z Kukizem, bo co innego mi obiecywał! – podsumował podróżnik w rozmowie z Radiem Wnet.

W ocenie Cejrowskiego reforma sądów powinna być właśnie taka, jak proponuje partia Jarosława Kaczyńskiego. – Tych dziadów czerwonych, którzy z dziada pradziada przekazują sobie pewne wartości trzeba wszystkich wyrzucić. Sędzia rozsądza pewne spory i działa na pograniczu prawa i moralności. Na tym sądy polegają i jeżeli ktoś nie ma żadnego korzenia moralnego tylko jest komuchem, jego dziadek był UB-ekiem a jego pradziadek z Rosji przyjechał z generałami sowieckimi z KGB to jak on ma wydawać moralne wyroki jak sam jest moralnie nieprawidłowy – podkreślił.

REKLAMA

Podróżnik i stały komentator publicznej TVP Info słynie z kontrowersyjnych stwierdzeń. We wrześniu w rozmowie z jednym z niemieckich dziennikarzy wysunął pomysł oddania Niemcom Szczecina pod warunkiem, że Berlin wcześniej wypłaci odszkodowania wojenne Polsce. Cejrowski powiedział wówczas reporterowi stacji ARD, że „Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie, tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom”. Portal ShareInfo informował o tym w tekście „Wojciech Cejrowski: Szczecin trzeba oddać Niemcom!”.

Podziel się: