Policja z niemieckiego Hamburga zatrzymała 20-letniego mężczyznę pochodzenia marokańsko-niemieckiego. Powodem było rzekome planowanie ataku terrorystycznego. Mężczyzna posiadał materiały do budowy bomby i chciał kupić broń.

Dziennik „Deutsche Welle” poinformował, że zatrzymany posiadał kilogram siarki i saletry potasowej, pół kilograma węgla w proszku, kilkaset śrub i nakrętek, a także przewody elektryczne. Policja podejrzewała, że planuje atak terrorystyczny.

Mężczyzna chwilo mieszkał u swoich rodziców. W mieszkaniu dokonano przeszukania, gdzie odkryto niepokojące znaleziska. Były to między innymi filmy z udziałem propagandowych grup islamistycznych, a także instrukcje dotyczące konstruowania broni.

Jak się okazało, ojciec podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego jest mężczyzna o marokańskim obywatelstwie, który jest powiązany z hamburską komórką terrorystyczną skupioną wokół Mohammeda Atty.

20-latek został aresztowany w związku z próbą zakupu w darknecie broni palnej i granatu ręcznego. Funkcjonariusze sfingowali spotkanie i podali się za sprzedawców. Poza tym mężczyzna miał wyszukiwać w sieci informacje na temat konstruowania bomby.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę