żołnierze
fot. Wikimedia / C.C.

Jak podały siły lądowe Ukrainy, w wyniku inwazji Rosji już ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało zabitych, rannych lub wziętych do niewoli. Dodatkowo zniszczono m.in. ponad 300 czołgów i ponad 1000 pojazdów bojowych.

Dziś mija 13 dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanom nadal nie udało się zdobyć kontroli nad głównymi miastami, choć niestety sytuacja w nich jest coraz bardziej trudna z powodu narastających problemów humanitarnych. W poniedziałek miały miejsce kolejne negocjacje rosyjsko-ukraińskie, które jak się spodziewano nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Ukraińskie siły lądowe we wtorek poinformowały, że rosyjscy najeźdźcy straciły już 303 czołgów, 1036 wozów bojowych, 120 systemów artyleryjskich, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 27 systemów obrony przeciwlotniczej, 48 samolotów, 80 śmigłowców, 474 pojazdy, 3 kutry, 60 cystern oraz 7 bezzałogowych statków powietrznych.

Jednocześnie przekazano, że już ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy zostało zabitych, rannych lub wziętych do niewoli. Podkreślono, że ze względu na intensywność działań wojennych dokładne dane są utrudnione.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę