COVID-19. Niesłychana sytuacja w Bułgarii. W roli głównej noworodek

Fot. Pixabay.com

Portal ,,Niezależna”, cytując Radio Bulgaria poinformował, że w kraju tym doszło do niecodziennego wydarzenia. Na świat przyszło dziecko, którego mama była zakażona koronawirusem SARS-CoV-2. Okazało się, że u noworodka stwierdzono obecność przeciwciał przeciwko patogenowi.

   

28-letnia mieszkanka Pazardżika trafiła do szpitala ze złym samopoczuciem – miała kaszel i gorączkę. Na domiar złego kobieta była w zaawansowanej ciąży. Po wstępnych badaniach okazało się, że jest zakażona koronawirusem, który doprowadził do istotnych zmian w łożysku.

Po potwierdzeniu zakażenia medycy ustalili, że doszło również do zmian w rozwoju płodu, wskutek czego niezbędne było zaniechanie naturalnego porodu i zdecydowanie się na cesarskie cięcie.

   

Na całe szczęście noworodek przyszedł na świat cały i zdrowy, a lekarze oceniają jego stan zdrowia jako dobry. Zdziwieniem był fakt, że przeprowadzone badania wykazały obecność u dziecka przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Po wypisaniu ze szpitala kobieta i noworodek będą pod obserwacją lekarzy.

Udostępnij:
     

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę