REKLAMA

Fot. Facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Minister edukacji Przemysław Czarnek nie raz zaskoczył już opinię publiczną swoimi wypowiedziami. W „Radiu Maryja” Czarnek podzielił się ze słuchaczami swoją kolejną, śmiałą tezą. Zdradził, jaka jest jego zdaniem przyczyna wybuchu wojny na Ukrainie. Jego słowa zaskakują!

REKLAMA

Zdaniem szefa resortu edukacji przyczyną wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą jest… odejście Europy od wartości chrześcijańskich. Jak mówił na antenie „Radia Maryja”: „Europa Zachodnia nie tylko odeszła, ale zwalcza chrześcijaństwo, i Europa Wschodnia odeszła od wartości chrześcijańskich” – powiedział polityk, aby zaraz potem podkreślić: “Efektem jest ta brutalna wojna w Ukrainie i ludobójstwo, które się tam dokonuje”.

Zdaniem Czarnka burzenie fundamentów chrześcijańskich w Europie sprawia, że poszczególne kultury prawne nie potrafią się ze sobą dogadać.

REKLAMA

„Wszystko, co miało zapewniać nam bezpieczeństwo na świecie, co miało nam zapewniać dobrobyt, niestety na naszych oczach upada” – ocenił w rozmowie z „Radiem Maryja”.

Nie tylko wojna na Ukrainie. Odwrót od chrześcijaństwa winą za wszelkie kryzysy

Przemysław Czarnek idzie z tym o wiele dalej. Już nie tylko za wojnę na Ukrainie odpowiada odejście od wartości chrześcijańskich. Jego zdaniem „wszystkie kryzysy są pokłosiem tego najważniejszego – kryzysu tożsamości”.

„Wszystkie trudności w Europie się nasilają, a nie ograniczają czy eliminują i spowodowane są odejściem od fundamentów oraz wartości europejskich, od chrześcijaństwa i wszystkich wartości, które od chrześcijaństwa wynikają. Jeżeli nie otworzymy oczu na to naszym przywódcom europejskim, to rzeczywiście tylko będziemy się pogłębiać w kryzysach, a to nie jest żadne rozwiązanie” – mówił.

REKLAMA

REKLAMA