Niektóre zioła są znane od wieków ze swojego dobroczynnego wpływu na dobre zdrowie psychiczne. Niektóre z nich potrafią uspokoić, ukoić nerwy i polepszyć nastrój. Które? Przeczytaj!

Pierwszym polecanym ziołem jest Ashwagandha. To zioło zmniejsza poziom hormonu stresu. Wpływa również na poprawę jakości snu oraz obniża poziom stresu. Dobrym działaniem charakteryzuje się znany wszystkim rumianek. Można go stosować w postaci herbaty, tabletek, kremów i maści.

Na stres i uspokojenie nerwów dobra jest waleriana, stosowana w odległych czasach przez nasze babcie. Leczy problemy ze snem, lękiem i depresją. Jak informuje redakcja Wprost, należy również mieć świadomość, że waleriana może wywoływać efekt nasenny. Przyjmowanie zioła z alkoholem lub środkami uspokajającymi zwiększa ten efekt, co może być niebezpieczne.

Dobra na sen i nastrój jest lawenda. Olejek eteryczny z lawendy może być skutecznym krótkotrwałym sposobem leczenia zaburzeń lękowych. Kąpiel z zastosowaniem olejku lawendowego może pomóc rozładować emocje i przynieść ulgę. Decydując się na ziołową pomoc w dolegliwościach, można wziąć pod uwagę jeszcze passiflorę. Gatunek, P. incarnata, może być skuteczny w leczeniu niepokoju i nerwowości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę