Fot. Pexels.com/Public Domain

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w poniedziałek, że do grudnia w regionie Europy liczba zmarłych z powodu koronawirusa może przekroczyć kolejne ćwierć miliona osób. Już teraz ilość zgonów wzrasta, równocześnie szybko spada tempo szczepień.

Za region Europy WHO  – oprócz państw geograficznie położonych na Starym Kontynencie – uznaje również Izrael, Rosję, Turcję oraz byłe sowieckie republiki Azji Centralnej i Kaukazu. Według danych przekazanych przez organizację na tym obszarze do tej pory pandemii COVID-19 nie przeżyło 1,3 mln osób, zaś do 1 grudnie umrze kolejnych 236 tys. chorych.

 WHO poinformowała, że w zeszłym tygodniu liczba zgonów w regionie Europy wzrosła o 11 proc. Niepokojącym zjawiskiem jest to, że spada liczba osób,  które  chcą się szczepić.

– W ciągu ostatnich sześciu tygodni liczba wykonywanych szczepień przeciwko COVID-19 w regionie zmniejszyła się o 14 proc. – powiedział przekazał dyrektor WHO w Europie Hans Kluge. Jak podkreślił, wynika to braku preparatów, jak również z niechęci do szczepień chroniących przez SARS-CoV-2.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!