Fot. Facebook.com/pisorgpl

Doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban we wtorek w TVN24 komentował obecną sytuację związaną z koronawirusem. Podczas rozmowy ujawnił  przypadkowo kolejną niespełnioną obietnicę Mateusza Morawieckiego. Tym razem dotyczącą produkcji przez Polskę własnych maseczek. Szef rządu zapowiedział to wiosną 2020 roku.

– To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek i musimy korzystać z masek produkowanych za granicą – mówił w TVN24 oburzony Horban.

W ten sposób główny doradca premiera do spraw zwalczania pandemii przyznał, że szumnie zapowiadany w zeszłym roku przez Morawieckiego i PiS program „Polskie szwalnie” okazał się kolejną niezrealizowaną obietnicą.

4 kwietnia 2020 roku Kancelaria Premiera poinformowała na Twitterze, że dzięki uruchomieniu programu z linii produkcyjnych w ponad 100 szwalniach będzie schodzić blisko 40 milionów maseczek niemedycznych miesięcznie.  Program został wykorzystany propagandowo w kampanii prezydenckiej jako przykład skutecznej walki ekipy PiS z pandemią koronawirusa. W rzeczywistości – jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski – do dziś nie została wyprodukowana ani jedna maseczka.

Horban skrytykował przy okazji przedsiębiorców, którzy obwiniają rząd odpowiedzialnością za doprowadzanie do upadku ich firm wskutek ograniczeń związanych z epidemią COVID-19. Doradca Morawieckiego stwierdził, że zamiast użalać się nad swoim losem, powinni zaczął produkować maseczki.

– Do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć… A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć – zauważył.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę