Dramatyczna sytuacja w Czechach. Tylu przypadków koronawirusa jeszcze nie było

Czeski resort zdrowia poinformował w środę, że w Czechach w ciągu ostatniej doby testy wykazały 17 278 nowych przypadków zakażeń COVID-19, co stanowi najwyższy dobowy przyrost od początku pandemii. Z opublikowanych danych wynika ponadto, że odsetek pozytywnych testów wzrósł z 37 proc. do około 41,5 proc.

   

Po raz pierwszy też u naszych sąsiadów obliczono aktualny indeks ryzyka epidemicznego, nie uwzględniając danych o liczbie zakażonych, a wprowadzając w to miejsce dane o pacjentach, u których koronawirus rozpoznano dopiero po przyjęciu do szpitala. Wyrażany liczbą od 0 do 100 wskaźnik ryzyka epidemicznego wyniósł w środę aż 86, co oznacza, że Czechy od ponad tygodnia znajdują się na najwyższym, piątym poziomie alertu epidemicznego.

Zobacz także:  Jak długo utrzymuje się odporność na COVID-19? Naukowcy poznali odpowiedź

Ujawnione przez czeski rząd dane wskazują jednocześnie na niewielki spadek liczby osób hospitalizowanych. Jest ich obecnie 7001, podczas gdy jeszcze w poniedziałek było o 102 pacjentów więcej. Przybywa jednak osób z ciężkim przebiegiem choroby. Jest ich obecnie 1004, a dzień wcześniej było 991.

   

Wysoka jest również liczba zgonów. W poniedziałek zmarły 124 osoby, we wtorek 90, ale te dane mają być jeszcze aktualizowane. Od początku pandemii w Czechach z powodu COVID-19 zmarło 12 436 osób.

   

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS