fot. Lukas Plewnia | Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0

W ostatnim czasie w polskiej polityce jesteśmy świadkami festiwalu dymisji. Może polska polityka wreszcie dojrzała? Najpierw odeszło 75% członków Rady Medycznej przy premierze, potem dymisją zagroził minister zdrowia – Adam Niedzielski. Tak się składa, że dzisiejsza dymisja nastąpiła właśnie w tym resorcie.

Jak informuje polsatnews.pl – 31 stycznia będzie ostatnim dniem urzędowania wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego. Wiceszef resortu odchodzi z tego stanowiska. Adam Niedzielski podziękował swojemu współpracownikowi za trzy lata pracy w Ministerstwie Zdrowia. Niedzielski zaznaczył, że lata jego pracy przyniosły wymierne korzyści dla Polski, np. w postaci Krajowej Sieci Onkologicznej.

Minister Zdrowia zapewnił, że zarówno on jak i jego administracja nadal „będą współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia”.

Podobnie jak obecnie urzędujący szef resortu zdrowia – Adam Niedzielski – Sławomir Gadomski ma wykształcenie raczej z dziedziny finansów, niż zdrowia. Mimo to, wiele lat pracował w tej branży. Były wiceminister może pochwalić się wyższym wykształceniem z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Ma 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi.

W latach 2016-2018 kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce, jak zastępca dyrektora. Mowa tutaj o Centrum Onkologii przy Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Odpowiadał tam za skuteczną restrukturyzację finansową.

Od czerwca 2018 roku dzierżył stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Od początku pracy w resorcie, odpowiadał za koordynację i nadzór wszelkich działań ministerstwa w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę