Dżihadyści chcą wystrzelić rakiety w czasie meczu Polska-Izrael!

REKLAMA

Organizacja Palestyński Islamski Dżihad zawiadomiła, że wystrzeli rakiety w stronę Izraela podczas meczu piłkarskiej drużyny tego kraju z reprezentacją Polski – informuje „Jerusalem Post”.

Mecz eliminacji Mistrzostw Europy Izrael-Polska ma się odbyć dzisiaj o godz. 20.45 w Jerozolimie. Palestyński Islamski Dżihad zapowiedział, że jego celem jest zakłócenie piłkarskiego spotkania.

REKLAMA

Od niedawna palestyńska organizacja ostrzeliwuje rakietami terytorium Izraela, który zaś przeprowadza uderzenia lotnicze na Strefę Gazy. Poprzez napiętą sytuację rozważano przeniesienie lub odwołanie meczu Izrael-Polska. Ostatecznie podjęto decyzję o jego rozegraniu zgodnie z planem.

Wszystko zaczęło się od precyzyjnego nalotu lotnictwa izraelskiego z ubiegłego wtorku, w rezultacie którego zginął jeden z dowódców Islamskiego Dżihadu Abu Al-Atta oraz jego żona. Izrael obwiniał go o dokonanie i planowanie szeregu aktów terrorystycznych.

REKLAMA

– W czwartek na antenie rozgłośni izraelskiej armii kraj będzie kontynuował politykę tzw. selektywnej eliminacji, w tym atakowania bojowników w Strefie Gazy, mimo doniesień o zawieszeniu broni – powiedział Szef izraelskiego MSZ Israel Katz.

– Izrael skrzywdzi każdego, kto spróbuje go skrzywdzić – oświadczył minister spraw zagranicznych i ds. służb specjalnych Izraela.

Podziel się: