Ekstra trik na czyszczenie mikrofalówki. Użyj tego, a brud spłynie na twoich oczach

kuchenka mikrofalowa
fot. screen Youtube / REORGANIZE – Реорганизация пространства и хранения

Coraz więcej osób korzysta z kuchenki mikrofalowej na co dzień. Nic dziwnego, to urządzenie pozwala ogrzać lub odmrozić dania w szybkim czasie. Niestety masa obowiązków i brak czasu sprawiają, że nie jesteśmy w stanie utrzymać mikrofalówki w idealnej czystości. Jak usunąć brud ze sprzętu, który od dłuższego czasu nie był czyszczony? Zdradzamy najlepszy patent na mycie kuchenki mikrofalowej.

REKLAMA

Jak umyć mikrofalówkę, by mocno się nie napracować? Zapamiętaj poniższe rady:

-Urządzenie w środku systematycznie przecieraj zwilżoną szmatką (najlepiej po każdorazowym użyciu kuchenki).

-Czyść mikrofalę tylko przy pomocy delikatnych, naturalnych detergentów, bo standardowe środki mogą pozostawić po sobie uciążliwą woń, a wdychanie oparów jest szkodliwe dla zdrowia. Nadadzą się też specjalne środki stworzone z myślą o sprzętach AGD.

REKLAMA

-Odpowiednie detergenty do mycia zaaplikuj na brudne obszary i zostaw na parę minut, aby namokły i zmiękły. Potem będzie prościej je zetrzeć.

-Kuchenkę zawsze myj miękkimi ściereczki czy gąbkami. Całkowicie wyklucz szczotki z twardym włosiem czy druciane myjki, bo na całej powierzchnia sprzętu pozostawisz rysy.

REKLAMA

-Po czyszczeniu dokładnie wytrzyj środek mikrofalówki do sucha.

Rewelacyjna metoda na odświeżenie kuchenki mikrofalowej

Aby zrobić domowy preparat do mycia urządzenia przydadzą ci się 2 łatwo dostępne produkty, a także odrobina wody. Odmierz 2 szklanki wody i dodaj do niej 4 łyżeczki kwasku cytrynowego (ew. 1 szklankę soku z cytryny) i 1 łyżkę mydła w płynie. Roztwór włóż do mikrofali i włącz maksymalną moc, podgrzewaj miksturę przez 5 minut bez pokrywki. Od razu po otwarciu urządzenia dostrzeżesz, że brud toczy się na dół po komorze. Teraz możesz spokojnie przetrzeć wnętrze wilgotną, a potem suchą ściereczką i gotowe. Sprzęt będzie jak nowy.