Genialny sposób na mrówki w domu. Domowy oprysk za mniej niż 2 zł!

mrówki
fot. Pxhere

Mrówki to prawdziwa udręka dla ogrodników. Są małe i bardzo ruchliwe, chętnie też wkradają się do domów i szybko znajdują tam azyl. Aby je wytępić, wcale nie trzeba wydawać fortuny czy stosować drogiej chemii. Zdradzamy tani patent na plagę mrówek w domu.

REKLAMA

Widok mrówek, które wędrują po blacie kuchennym dla nikogo nie jest przyjemny. Ale kiedy na zewnątrz zapanuje już prawdziwie wiosenna aura, wtedy częściej będziemy otwierać drzwi tarasowe i okna. W gruncie rzeczy sami zaprosimy te stworzenia do środka, a one bez chwili zastanowienia skorzystają z okazji…

W takiej sytuacji musimy zacząć działać natychmiast. Powinniśmy jednak zachować ostrożność, bo w mieszkaniu nie można używać zbyt silnych preparatów – a już na pewno nie chemicznych. Ich wdychanie jest bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia – nie wspominając już o tym, że mogłyby dotrzeć do pożywienia. Środki zwalczające mrówki z domu muszą być bezpieczne dla dzieci, roślin i zwierząt domowych. Właśnie z tego powodu warto zasięgnąć naturalnych metod.

Domowy patent na plagę mrówek. Użyj octu

Z mrówkami możesz uporać się w sposób ekologiczny. Odstrasz je… aromatem. Nie znoszą zapachu zwykłego octu spirytusowego. Najpierw rozcieńcz go z wodą (proporcje muszą być jednakowe) i takim roztworem nasącz ściereczkę. Potem przetrzyj blaty kuchenne i te obszary, po których przechadzały się owady. Po takim zabiegu stworzenia w mgnieniu oka opuszczą dom.

REKLAMA

Plaga mrówek na balkonie? Stąd także możesz je wypędzić

Jeżeli mrówki znalazły schronienie na Twoim balkonie, to do walki z nimi wykorzystaj swoje rośliny. Te natrętne owady nienawidzą zapachu niektórych ziół. Posadź miętę, tymianek, majeranek lub rozmaryn w doniczkach i postaw je na zewnątrz. Możesz też rozważyć uprawę pomidorów – mrówki nie lubią aromatu ich liści.

Czytaj też:
Wlej to do kopca. Przepędzisz kreta raz na zawsze!
Jak pozbyć się kuny ze strychu i samochodu? Genialny sposób
Jak wypędzić nornice z ogrodu? Odstraszy je ten płyn

Podziel się: