rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Generał brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Hruzewycz stwierdził, że przegrupowane rosyjskie wojska mogą szykować kolejną ofensywę na Kijów. Póki co rosyjskie siły toczą walki w obwodach donieckim i ługańskim.

Generał brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Hruzewycz opowiedział o swoich przypuszczeniach podczas czwartkowego briefingu. Wiceszef sztabu wojsk lądowych stwierdził, że sytuacja w dalszym ciągu jest „napięta”.

Hruzewycz mówił, że wróg zmienił kierunek i niebawem będzie chciał przejąć kontrolę nad obwodami donieckim i ługańskim. Ponadto ocenił, że po przegrupowaniu rosyjskich wojsk niebawem „można się spodziewać kolejnej ofensywy na stolicę”.

– Teraz wróg przekieruje swoje siły, aby osiągnąć przynajmniej jeden cel. Prawdopodobieństwo, że to mu się uda, jest małe, ale nadal jest ryzyko ataku na Kijów — dodał generał.

– To zdecydowanie pozwoli wrogowi stworzyć własne warunki, by wyjść z tego jako „zwycięzcy”, bo teraz Rosja, niczym ranny wilk, opiera się tylko na własnej propagandzie – powiedział Hruzewycz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę