REKLAMA

Jeleń
Fot. Stop Cham YouTube

Na kanale „Stop Cham” na YouTube pojawiło się nagranie ze Śląska, na którym widać, jak jeleń wyskoczył z lewej strony drogi i przeskoczył na samochodem. Kierowca miał mnóstwo szczęścia, bowiem do zderzenia brakowało dosłownie centymetrów.

REKLAMA

Kierujący samochodem osobowym z pewnością się nie spodziewał, że w pewnym momencie przyjdzie mu się zmierzyć z taką przeszkodą. Przez jego maskę przeskoczył jeleń, odbijając się jednym z kopyt o przednią część auta na drugą stronę.

Zdarzenie wyglądało niezwykle groźnie, a zamieszczenie materiału w sieci stanowi przestrogę dla innych kierujących, że szczególnie rano i wieczorem na drodze należy zachować szczególną ostrożność. Właśnie w tych porach dnia aktywność dzikich zwierząt jest największa.

REKLAMA

– Zdejmijmy nogę z gazu zwłaszcza, gdy przejeżdżamy przez tereny zalesione, tam bowiem prawdopodobieństwo spotkania ze zwierzyną znacznie wzrasta. Tego typu zdarzenia to poważne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – apelowała w przeszłości policja.

Warto również pamiętać, że obecnie trwa okres godowy jeleni. Jest to czas, w którym zwierzęta te częściej niż zwykle migrują. Często dochodzi do sytuacji, że można je spotkać przy drogach, ale nierzadko również pojawiają się w centrum miasta.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA