Dunajec
Pixabay.com

Do niebezpiecznego znaleziska doszło w korycie Dunajca w Nowym Sączu w województwie małopolskim. Policja i strażacy zabezpieczyli niewybuch, który pochodził najprawdopodobniej z okresu drugiej wojny światowej. Dostrzegli go przypadkowi przechodnie.

W środę 7 września policjanci z Nowego Sącza otrzymali zgłoszenie od przypadkowych spacerowiczów, że w okolicy ulicy Legionów znajduje się niezabezpieczony pocisk. Funkcjonariusze od razu ruszyli na miejsce.

Jako że warunki terenowe utrudniały przeprowadzenie standardowej interwencji, konieczne było wezwanie strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, którzy przybyli około godziny 17:00.

Funkcjonariusze ustalili, że znaleziony niewybuch najprawdopodobniej pochodził z okresu drugiej wojny światowej. Strażacy do akcji musieli włożyć specjalne stroje, dzięki którym weszli w moczary. Cały teren został zabezpieczony do momentu zakończenia akcji.

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, funkcjonariusze przebywali na miejscu przez całą noc, zanim przybyli tam saperzy z jednostki wojskowej, którzy mają docelowo zneutralizować niewybuch na poligonie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!