Jak czyścić okap? Triki, które pomogą utrzymać go w czystości

Pixabay.com

Dbanie o czystość w pomieszczeniu, w którym przygotowujemy posiłki jest niezwykle ważna. Okap jest z kolei jednym z tych urządzeń, które dbają o jakość powietrza nie tylko w kuchni, ale w całym mieszkaniu. Jak go skutecznie i dokładnie czyścić?

REKLAMA

Jeśli chodzi o częstotliwość czyszczenia okapu, nie trzeba gruntownie tego robić podczas weekendowych porządków. Wystarczy, że przetrzemy go po każdym użyciu, szczególnie po smażeniu czy gotowaniu bez przykrycia.

Czyszczenie okapu jest niezwykle ważne, ponieważ podczas gotowania często powstają opary, a także pryskają tłuszcze. Osadzają się one na urządzeniu, co w konsekwencji prowadzi do nieprzyjemnego zapachu.

REKLAMA

Skutecznym środkiem do wyczyszczenia okapu jest ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Przy użyciu ściereczki lub gąbki zamoczonym w takim roztworze bardzo łatwo doczyścimy wszystkie elementy okapu.

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku stali nierdzewnej jest użycie oliwki pielęgnacyjnej dla niemowląt, która ma świetne właściwości czyszczące. W skrajnych przypadkach możemy również użyć rozpuszczalnika do farb.

Udostępnij: