Jak mrozić grzyby?
fot. Pixabay

Grzyby są bardzo delikatne, stąd nietrudno je uszkodzić. Jeśli chcemy zamrozić grzyby, musimy robić to według instrukcji dla danego grzyba. W innym razie możemy je łatwo zniszczyć.

Mrożenie grzybów to najlepsza metoda na przechowanie ich przez długą zimę. W wyniku marynowania czy suszenia zmienia się ich smak. Inaczej jest w przypadku mrożenia – grzyby zachowują swoje naturalne walory smakowe.

Jak mrozić grzyby?

Pamiętaj o tym, że nie każdy rodzaj grzybów nadaje się do mrożenia. Niektóre z nich mogą utracić smak, natomiast inne mogą się rozpaść.

Do zamrażalnika nie wkładaj grzybów z szerokimi blaszkami – pod wpływem niskiej temperatury mogą nabrać gorzkiego smaku. Przed zamrożeniem je ugotuj i osusz. Mrożenie dobrze znoszą okazy o zwartym miąższu, takie jak maślaki, podgrzybki, kurki, kanie, kozaki, rydze i prawdziwki.

Zasady mrożenia grzybów

Przed schowaniem grzybów w zamrażarce starannie je oczyść. Mniejsze sztuki możesz zamrozić w całości, a większe najlepiej pokrój na kawałki. Pamiętaj też, że raz rozmrożonych grzybów nie zamrażaj ponownie. Najlepiej zapakuj je w niewielkie, pojedyncze porcje i nie rozmrażaj ich w całości w opakowaniu. Na patelnię najlepiej wrzucaj półzmrożone grzyby – wtedy będą bardziej jędrne.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę