Miód
YouTube | BRIGHT SIDE

Miód to jeden z produktów, który praktycznie zawsze obecny jest w naszej kuchni. Niestety, jest to też produkt, który bardzo łatwo można sfałszować. Często, szczególnie kupując miód w sklepie, padamy zatem ofiarami oszustwa.

Jak zweryfikować jakość miodu?

Niestety, sfałszowanego miodu nie da się także odróżnić wyłącznie za pomocą jego dokładnego obejrzenia. Jak zatem faktycznie można sprawdzić czy miód, który kupiliśmy, pochodzi z rzetelnego źródła, czy może jest wynikiem fałszerstwa?

Okazuje się, że najskuteczniejszym, a zarazem bardzo prostym sposobem, na sprawdzenie jakości zakupionego przez nas miodu jest test wody. Zimną wodę wlewamy do szklanki, a następnie wkładamy do niej łyżeczkę miodu i natychmiast rozpoczynamy energiczne mieszanie.

Szybki test wiele nam powie

Jeśli w wyniku tego eksperymentu zobaczymy, że miód rozpuszcza się nierównomiernie, tworząc lepkie pasma to oznaka, że miód jak najbardziej jest naturalnym produktem. Jeśli jednak zobaczymy, że dochodzi do szybkiego i regularnego rozpuszczania się produktu, to oznaka, że zakupiliśmy sztuczny miód, który w większości składa się z cukru.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!