W ramach obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa od pewnego czasu jesteśmy zobowiązani zakrywać twarz maseczkami. Jednoczesne noszenie maseczek ochronnych i okularów powoduje, że jest to dość niekomfortowa sytuacja. Wiele osób narzeka, że podczas noszenia maseczki parują im okulary. Jest na to sposób. Wystarczy w odpowiedni sposób zakładać okulary.

Mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Noszenie maseczek ma kilka minusów. Najbardziej uciążliwe jest dla osób, które noszą okulary korekcyjne. Nie dość, że przez maseczki trudno się oddycha, to jeszcze parują okulary.

Co w takim razie zrobić, aby okulary nie parowały przez maseczkę? Warto mieć okulary wykonane ze szkieł z powłokami oleofobową, hydrostatyczną lub antystatyczną. Ten typ szkieł odparowuje szybciej. Niestety, nie każdego stać na zmianę szkieł w okularach.

Są też inne sposoby. Jak informuje wizaz.pl tańszym rozwiązaniem jest stosowanie sprejów i chusteczek lub zabezpieczenie szkieł mydłem. Wtedy wystarczy posmarować szkła z obu stron suchym mydłem w kostce, a potem wytrzeć je ściereczką z mikrofibry, żeby usunąć białe smugi.

Można też odpowiednio zakładać maskę i okulary. Konkretnie chodzi tu o kolejność. Najpierw należy założyć maseczkę, ale nakładamy ją w taki sposób aby jak najwyżej zasłaniała twarz. Chodzi o to, żeby jej górna krawędź sięgała aż pod oczy. Dopiero wtedy nakładamy na nos okulary. Dzięki temu, oprawka będzie opierała się na maseczce, utrudniając wydostawanie się spod niej ciepłego powietrza. Dzięki temu okulary nie będą parować.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę