Wiele osób boryka się z problemami z zaśnięciem. Ma na to wpływ wiele czynników: stres, stan zdrowia, zbyt wiele bodźców. Żołnierze zazwyczaj mają mało czasu na sen, dlatego mają opracowaną skuteczna metodę aby zasnąć w 2 minuty! Sprawdź jaką!

Amerykańscy żołnierze w trakcie II wojny światowej opracowali metodę, która skutecznie ułatwia zasypianie w ekstremalnych warunkach. Jak informuje Radio ZET ten sposób opisano w książce pt. „Relax and Win: Championship Performance in Whatever You Do” Buda Wintera.

Co trzeba zrobić? Położyć się do łózka i rozluźnić mięśnie głowy. Pamiętaj, że twarz ma aż 43 mięśnie! Chodzi o to, aby żaden nie był spięty. Następnie opuść ramiona i rozluźnij mięśnie rąk. Po kolei – najpierw jedna, potem druga. Rozluźnij mięśnie tułowia i mocno wypuść powietrze. Wyobraź sobie, że rozluźniasz mięśnie dzięki którym oddychasz. Czas na nogi. Rozluźnij je – najpierw uda, a później łydki.

Podczas tych czynności nie myśl o niczym innym. Musisz oczyścić głowę z wszystkich myśli. Pomyśl o czymś przyjemnym i relaksującym – o ulubionym obrazie, piosence. Wyobraź obie, że leżysz w hamaku albo na plaży. Po chwili odpłyniesz na nieznane wody, prosto w ramiona Morfeusza!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę