Ból zęba, poród, zapalenie ucha – to jedne z najbardziej dotkliwych rodzajów bólu dla człowieka. Ale są też gorsze – wystawiające wytrzymałość człowieka na wielką próbę.

Jak informuje Rzeczpospolita, najbardziej bolesne jest uszkodzenie nerwu trójdzielnego. Towarzyszy mu silny ból nazywany nerwobólem. Ból może dotyczyć połowy twarzy lub być obustronny. Ból jest tak silny, że powoduje grymas lub uderzanie ręką w miejscu bólu. Opisywany jest jako najsilniejszy ból w życiu, a nawet trudny do wyobrażenia. Może nawet doprowadzać do rozwinięcia się zaburzeń psychicznych.

Drugim rodzajem bólu jest ból, związany z zakaźną chorobą wywołaną przez wirus Ebola. Choroba cechuje się temperaturą ciała do ponad 40°C, bólami głowy, bólami mięśni i stawów, zapaleniem gardła oraz zapaleniem przełyku. Eboli towarzyszy wysypka oraz cechy uszkodzenia wątroby z żółtaczką.

Kolejną chorobą, która wywołuje olbrzymie dolegliwości bólowe to achalazja. Jest przewlekłą chorobą motoryki przełyku, prowadzącą do niedożywienia. Towarzyszy jej ból w klatce piersiowej, zgaga oraz przewlekły kaszel i krztuszenie się.

Kolejnym problematycznym schorzeniem jest zamrożony bark. To schorzenie, które charakteryzuje się dużym ograniczeniem ruchomości w stawie barkowym, a także towarzyszącym mu narastającym bólem. Bolą wtedy również ścięgna okolicy barku, kaletki maziowe, mięśnie oraz nerwy i naczynia krwionośne.

Wiele osób słyszało o ogromnym bólu związanym z kamicą nerkową. Dochodzi wtedy do kolki nerkowej, czyli nagłego i niezwykle silnego bólu spowodowanego przez nagromadzenie się kamieni.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna