Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazał, że nie obowiązują go obostrzenia wprowadzone przez rząd Mateusza Morawieckiego w związku z pandemią koronawirusa. W czwartek wieczorem prezes PiS i wicepremier do spraw bezpieczeństwa w gabinecie Morawieckiego został przyłapany w Sejmie bez maseczki ochronnej podczas rozmowy „twarzą w twarz” z innymi politykami obozu rządowego.

Po chwili Kaczyński założył maseczkę, jednak całe wydarzenie zostało uwiecznione przez fotoreporterów oraz posłów partii opozycyjnych, którzy skomentowali je w mediach społecznościowych, załączając do postów wykonane przez siebie fotografie.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński, informując o złamaniu przez Kaczyńskiego obostrzeń związanych ze zwalczaniem pandemii COVID-19, napisał krótko: „Maska opadła”.

„Jego nie obowiązują zasady?”, spytała retorycznie na Twitterze Katarzyna Lubnauer z KO, dodając, że prezes PiS pojawił się „znowu bez maski na sali sejmowej”.

Swojego oburzenia postępowaniem Kaczyńskiego nie kryli również internauci, którzy wskazywali, że normalny Polak zostałby w takiej sytuacji ukarany przez policję lub sanepid. „Są równi i równiejsi. Tego człowieka żadne prawo nie obowiązuje. Jest ponad wszystkimi”, stwierdzono w jednym z wpisów.

Według innych polityk nie nosił maseczki, ponieważ dostał antidotum na koronawirusa poza kolejnością. „Bo on już zaszczepiony. Jego ból jest większy niż mój”, skomentowała jedna z internautek

Nie jest to pierwszy przypadek ignorowania przez lidera partii rządzącej obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Podczas obchodów dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej w kwietniu 2020 roku Kaczyński również nie miał założonej maseczki, nie zachowywał przy tym obowiązującego dystansu społecznego. Z kolei podczas uroczystości powołania go na stanowisko wicepremiera nie miał na rękach rękawiczek ochronnych.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę