Jeśli to zrobisz, klips antykradzieżowy „puści” od razu. Wspaniałomyślny trik

klips antykradzieżowy na ubraniu
fot. screen Youtube / BCD Technology

Podczas przemierzania ubrań w sklepie odzieżowym, charakterystyczne klipsy z pewnością nie umknęły twojej uwadze. Zabezpieczające gadżety to już norma i instaluje się je praktycznie na każdym ciuchu. Ludzie, którzy często kupują odzież przez internet, na pewno nie raz dostali w przesyłce ten plastikowy dodatek. Wtedy w głowie rodzi się tylko jedno pytanie: jak go odczepić? Nie jest to wcale proste zadanie. W sklepie sprzedawca zrobi to bez najmniejszego problemu, ale sprawa komplikuje się, gdy nie mamy specjalnych narzędzi do demontażu. Sprawdź, jak zdjąć klips samodzielnie w domu.

REKLAMA

Zdejmowanie klipsa antykradzieżowego będzie możliwe, ale musisz przyszykować odpowiednie narzędzie. Sięgnij po młotek, a natychmiast zrobisz z plastiku miazgę. Aby było łatwiej, rozłóż jeansy czy bluzkę na płasko i dziarskim ruchem stuknij młotkiem w półkulisty fragment klipsa. Ten raczej nie będzie stawiał oporu i natychmiast puści. To niezawodna metoda, ale do dyspozycji masz jeszcze inne sposoby. Możesz chwycić za wiertarkę lub rozmagnesować go na własną rękę. Rezultaty zwykle są zadowalające.

Działanie klipsa zabezpieczającego

Sprzedawcy używają pojedynczy klips częstokrotnie. Każda sztuka przyczepiona do ubrań działa z systemem antykradzieżowym sklepu. Gdy sprzedawana rzecz zostanie wyniesiona z punktu sprzedaży, włącza się alarm. Niektóre sieci montują ukryte zabezpieczenia antykradzieżowe, które trudniej dostrzec, lecz spełniają należycie swoją funkcję.

Podziel się: