REKLAMA

Maciej Wąsik
Fot. P. Tracz / KPRM | Public Domain

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński odbywają karę dwóch lat pozbawienia wolności. Tymczasem Sławomir Cenckiewicz, publicysta sprzyjający poprzedniej władzy opublikował zdjęcie, które ma przedstawiać pierwszego z nich w oknie Zakładu Karnego.

REKLAMA

Kamiński i Wąsik trafili do zakładów karnych 10 stycznia – pierwszy z nich został osadzony w Radomiu, natomiast drugi w Przytułach Starych. Obaj usłyszeli wyroki w związku z szefostwem w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Mieli się dopuścić m.in. przekroczenia uprawnień czy podrobienia szeregu dokumentów. Politycy zostali skazani na dwa lata więzienia w grudniu 2023 roku i choć Andrzej Duda ułaskawił ich osiem lat wcześniej, miało to miejsce przed ogłoszeniem prawomocnego orzeczenia.

REKLAMA

Jest nowe zdjęcie Macieja Wąsika w więzieniu

Pod zakładami karnymi wciąż organizowane są protesty. Biorą w nich udział m.in. żony osadzonych, ale także środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością. Sławomir Cenckiewicz, publicysta sprzyjający PiS-owi wrzucił do sieci zdjęcie, na którym rzekomo widać Wąsika.

Na opublikowanej przez Cenckiewicza fotografii bardzo trudno dostrzec osadzonego polityka. Publicysta opisał zdjęcie tak, jakby doszło w tej sytuacji do objawienia. Internauci zostawili pod mnóstwo prześmiewczych komentarzy.

REKLAMA

REKLAMA