BMW
Fot. STOP CHAM YouTube

Na nagraniu opublikowanym w sieci przez kanał „STOP CHAM” widać pojedynek „gigantów” samochodowych. Kierowca bmw był sfrustrowany, że auta na lewym pasie go wyprzedzają. Jeden z kierujących postanowił dać mu nauczkę.

Widoczna na nagraniu sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 941 w kierunku Ustronia. Przed autorem filmu na prawy pas zjechał kierowca bmw, ale po chwili zorientował się, że lewym pasem wyprzedza go kilka innych aut. Wrócił więc na lewo i zaczął zwalniać przed audi.

W tym samym czasie kierujący bmw postanowił utrudnić kierowcy audi przejazd lewym pasem, pomimo użycia przez niego klaksonu. Autor nagrania zorientował się, że bmw chciał zapobiec wyprzedzaniu go przez innych.

Ostatecznie kierujący audi wyminął bmw, wysiadł i zaczął mu tłumaczyć przepisy. Wyjaśnił mu, że przed zwężeniem należy dojechać do końca pasa i dopiero wtedy ma pierwszeństwo. Jednak kierowca bmw szybko odjeżdża z zamkniętymi szybami – jakby przestraszył się całej sytuacji.

– Fakt faktem wielu kierowców nie ma pojęcia o przepisie regulującym jazdę na suwak. Sam kiedyś jednego uświadamiałem bo mówił, że cwaniaki jadą i się wciskają. Jak się dowiedział ode mnie, że tak właśnie stanowi przepis to się zdziwił i stwierdził, że nie wiedział – skomentował jeden z internautów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę