Rosyjska propaganda
Twitter | WorldOnAlert

Rosyjscy propagandyści opublikowali filmik, na którym pokazali rzekomych nieżyjących ukraińskich żołnierzy. Z drugiej części nagrania jednak wynika, że… zmarli po chwili wstają i idą, co sugeruje, że wideo zostało sfałszowane.

Rosyjska propaganda próbowała utwierdzić w przekonaniu, że wyeliminowała grupę ukraińskich żołnierzy w okolicach Enerhodaru w obwodzie zaporoskim. Mieli oni przedostawać się przez Dniepr na teren Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Na nagraniu widać, jak żołnierz przechadza się i wylicza rzekomych ukraińskich żołnierzy. Na filmie rzeczywiście widać ciała mężczyzn w ukraińskich mundurach. – Godzina 11 czasu moskiewskiego, a już 38 Ukraińców „się zmęczyło” – mówi autor filmiku.

Co więcej, propagandyści pokazali również zabraną od zmarłych Ukraińców broń, dokumenty tożsamości i pieniądze. W komunikatorze Telegram pokazano jedynie część nagrania. Ukraińcy dotarli jednak do pełnej wersji.

Po całej akcji na wideo słychać głos, który mówi: „Koniec, pobudka!”. Po czym widać, jak…. „nieżyjący ukraińscy żołnierze” spokojnie wstają z piasku i idą. – Bardzo dobrze! – chwali Rosjan autor filmiku.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!