REKLAMA

wojna
YouTube | Ukrinform TV

Ukraińcy poinformowali o kolejnym sukcesie w walkach z rosyjskim najeźdźcą. Tym razem dokonali tego żołnierze z 80. Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy zniszczyli dziewięć czołgów.

REKLAMA

Informację na temat najnowszego sukcesu Ukraińców przekazał Ukrinform. Państwowa agencja prasowa przekazała, że do ataku doszło 13 lipca, a Rosjanie najpewniej nie spodziewali się, że spotkają się z tak dużym naporem.

Ukraińcy byli świetnie przygotowani na obecność wrogich wojsk. – 13 lipca wróg przypuścił zmasowany atak na ukraińskie pozycje. Ale byliśmy przygotowani – Ukrinform cytuje treść oficjalnego raportu z przebiegu ataku.

REKLAMA

Ukraińscy żołnierze nie tylko wyeliminowali 70 wrogów, ale także zniszczyli dziewięć czołgów, jedną ciężarówkę i siedem jednostek pojazdów opancerzonych. Za tymi dokonaniami stali spadochroniarze z 80. Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy z członkami innych jednostek.

– Szturmowcy 80. Brygady Powietrznodesantowej (…) w porozumieniu z innymi jednostkami Sił Zbrojnych Ukrainy (…) wspólnie zniszczyli 9 rosyjskich czołgów – prawie całą kompanię!!! – 7 jednostek innych pojazdów opancerzonych – BWP i BMP – jedną ciężarówkę i zlikwidowali około 70 okupantów – czytamy w raporcie (Ukrinform).

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA