Ostrzał Ukraińców
Twitter | BlueSauron👁️

Ukraińska artyleria pochwaliła się ostrzelaniem punktów zbornych rosyjskich żołnierzy na terenie obwodu charkowskiego. W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać dym unoszący się nad trafionymi miejscami.

Od końca lutego Siły Zbrojne Ukrainy dzielnie bronią się przed rosyjską inwazją. Coraz częściej również przechodzą do kontrataku. We wtorek w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać straty poniesione przez Rosjan w obwodzie charkowskim.

Na filmie widać punkty zborne rosyjskich żołnierzy, dzięki którym mogli oni koordynować ataki. Z wideo wynika, że ukraińska strona ostrzelała te pozycje z pocisków. Po chwili pojawił się nad nimi gęsty dym.

Siły Zbrojne Ukrainy cały czas ostrzeliwują pozycje rosyjskie. W ubiegły poniedziałek uderzyły w siedzibę okupantów w obwodzie charkowskim. Ukraińska artyleria zbombardowała kwaterę główną rosyjskiego wojska.

Ukraińcy dają również radę przesuwać linię frontu na swoją korzyść. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w ostatnich dniach w Siewierodoniecku. Na wschodzie i południu kraju wciąż toczą się jednak zacięte walki.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę