storczyki
fot. screen Youtube / MissOrchidGirl

Storczyki potrafią czarować swymi ślicznymi kwiatami przez długi czas w ciągu roku. Są też takie okazy, które kwitną bardzo krótko lub wcale. Dlatego, warto wypróbować koreański patent pielęgnacji tych roślin. Efekty są nieprawdopodobne.

Kluczowe zasady dotyczące hodowli storczyków

Istnieje kilka reguł, które warto respektować podczas uprawy storczyków. Po pierwsze, istotne jest stanowisko dla nich. Gatunek doskonale rozwija się w miejscach dobrze nasłonecznionych i na ziemi przepuszczalnej. Oprócz tego warto dokarmiać je właściwym nawozem. Jaki wybrać?

W ostatnim czasie dużą popularność zdobył koreański sposób pielęgnacji storczyków. Ta ciekawa metoda zagwarantuje nam cudowne i bujne kwitnienie roślin przez prawie cały rok. Na czym polega patent z Korei? Wyjaśniamy.

Sposób pielęgnacji storczyków prosto z Korei

Na pewno marzysz o tym, żeby storczyki bujnie kwitły przez niemal cały rok. Marzenie wkrótce może stać się rzeczywistością. Zastosuj koreańską metodę pielęgnacji storczyków, a przekonasz się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Samo przyrządzenie odżywki to łatwizna.

Aby stworzyć niezawodny nawóz do storczyka, potrzebujesz łyżki octu, skorupki z dwóch jaj i niewielkiej ilości wody. Najpierw zmiel skorupki na proszek – dostarczą roślinie potasu i wapnia. Wlej do nich trochę wody i łyżeczkę octu, potem wszystko wymieszaj i odstaw na pół godziny. Teraz tylko przecedź zawartość przez gazę i nawóz jest gotowy. Podlewaj storczyki po uprzednim rozcieńczeniu specyfiku z wodą. Koreański trik na pielęgnację storczyków może przynieść wiele innych niebywałych korzyści. Oto one:

Koreański nawóz sprawdzi się nie tylko do podlewania

Koreańska odżywka do storczyków zbawiennie wpłynie także na wygląd liści – przecieraj je mieszanką 1-2 razy w miesiącu.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki z zamiokulkasem. Roślina wybuchnie nowymi liśćmi


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę