Kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Kempa: Premier w Brukseli uroczyście oddał polską suwerenność pod rządy obcych państw

REKLAMA

Eurodeputowana PiS Beata Kempa zaatakowała na Twitterze premiera Mateusza Morawieckiego za odstąpienie od zawetowania nowego budżetu Unii Europejskiej. We wpisie zarzuciła premierowi doprowadzenie do utraty przez Polskę suwerenności.

Była minister w rządzie Beaty Szydło należy do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, który w rządzie Morawieckiego jest ministrem sprawiedliwości. Partia ta, wchodząca – obok PiS i Porozumienia – w skład Zjednoczonej Prawicy, domagała się od szefa rządu zablokowania budżetu UE, jeśli zostanie utrzymane rozporządzenie o uzależnieniu wypłat środków unijnych od przestrzegania praworządności w państwach Unii. Ostatecznie Morawiecki odstąpił od swojego postulatu.

REKLAMA

„Właśnie oddaliśmy suwerenność pod rządy obcych państw”, scharakteryzowała Kempa decyzje podjęte przez Morawieckiego podczas szczytu w Brukseli. Jak podkreśliła, nastąpiło to „z uśmiechem, oprawą PR-ową i ku radości tych, którzy nigdy Polski nie mieli w sercu”.

Jednocześnie europosłanka podziękowała Ziobrze za to, że jako jedyny polityk ZP broni polskiej racji stanu. „Dziękuję jako Polka i matka za obronę naszej Ojczyzny przed poniewierką, upokarzaniem i łajaniem przez Niemców, Holendrów, Francuzów i innych”.

Kempa oświadczyła, że Ziobro przez swoją nieugiętą postawę stał się obiektem ataków ze strony mediów i polityków związanych z PiS i Porozumieniem. „»Przemysł pogardy« Pana dopadł i poniewiera”, stwierdziła, zapewniając, że członkowie Solidarnej Polski będą trwać przy Ziobrze „na straży niepodległości Polski i zniosą każde upokorzenie”.

REKLAMA

Udostępnij: