Zespół analityków ze szwajcarskiego banku UBS przeprowadził ponad 10 tysięcy symulacji, by dokładnie przewidzieć przebieg rozpoczynającego się w czerwcu w Rosji Mundialu. Specjaliści z UBS zajmują się profesjonalnie analizami i przewidywaniem. Bank, dla którego na co dzień pracują, działa w największych światowych centrach finansowych i w ponad 50 państwach, zatrudniając około 70 tysięcy osób.

Swoje przewidywania dotyczące Mundialu analitycy z UBS przedstawili w tabeli. By maksymalnie wyeliminować ryzyko błędu, uwzględnili w swojej prognozie wyniki ostatnich pięciu piłkarskich imprez tego typu i przebieg kwalifikacji oraz starali się oszacować siły poszczególnych reprezentacji.

Z rezultatu pracy specjalistów UBS nie będą na pewno zadowoleni Polacy. Kadra Nawałki ma, według symulacji, zaledwie 0,9 proc. szansy na zwycięstwo w Rosji. Prawdopodobieństwo na zajęcie pierwszego miejsca w grupie przez biało-czerwonych oceniono z kolei na poziomie 35,4 proc. Reprezentacja Polski ma się też pożegnać z Mundialem przed jego finałem.

Największe szanse na zwycięstwo w Rosji ma drużyna Niemiec. Spośród wszystkich przeprowadzonych symulacji aż 24 proc. zakończyło się wygraną niemieckiej kadry. Spore szanse na złoto na Mundialu mają także piłkarze Brazylii. Szwajcarscy analitycy oceniają takie prawdopodobieństwo na 19,8 proc. W grupie faworytów znalazła się też reprezentacja Hiszpanii, której specjaliści z UBS dają 16,1 proc. szans na wygranie Mundialu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę