REKLAMA

Płytki łazienkowe
YouTube | jason T

Na płytkach łazienkowych nieustannie powstają zacieki czy też osadza się kurz oraz kamień. Dla wielu osób czyszczenie łazienkowych płytek to istna zmora i z tego też powodu odsuwają sprzątanie łazienki jak najdalej od siebie.

REKLAMA

Sposób na czyste płytki

Wiemy jednak, że utrzymanie odpowiedniej higieny w łazience jest niezwykle ważne. W wilgotnych warunkach w mig rozwijają się bowiem drobnoustroje, które mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Jak się okazuje, istnieje jednak sposób, który pomoże nam posprzątać łazienkę w mgnieniu oka. O czym mowa?

Wypróbuj ten kuchenny produkt

Podczas mycia płytek łazienkowych, zarówno tych znajdujących się na ścianach, jak i na podłodze, możemy skorzystać z pomocy kwasku cytrynowego. Jego właściwości spowodują, że kamień oraz zacieki znikną praktycznie po jednym przetarciu.

REKLAMA

Aby przygotować roztwór, którym dokładnie umyjemy łazienkowe płytki, wystarczy wymieszać dwie łyżeczki kwasku cytrynowego z litrem wody. Przy pomocy tego roztworu dokładnie myjemy płytki, a zacieki znikną na naszych oczach. Dzięki temu sposobowi sprzątanie łazienki nie będzie już nigdy uciążliwe i czasochłonne!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA